Data założenia postępowania: 2023-04-26
Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci wodociągowej na terenie gminy Sokoły w systemie zaprojektuj i wybuduj.
Zamówienie obejmuje:
a) Opracowanie dokumentacji projektowej zgodnie z PFU wraz z uzyskaniem pozwolenia
na budowę, w tym:
- sporządzenie mapy do celów projektowych,
- uzyskanie decyzji celu publicznego,
- uzyskanie decyzji środowiskowej,
- opracowanie projektu budowlanego w zakresie niezbędnym do otrzymania pozwolenia na budowę,
- opracowanie projektu technicznego,
- opracowanie przedmiarów robót,
- wykonanie badań geologicznych,
- uzyskanie pozwoleń wodnoprawnych,
- opracowanie projektów organizacji ruchu na czas budowy,
- inne wymagane opinie, pozwolenia i uzgodnienia.
b) Budowę sieci wodociągowej rozdzielczej:
- budowę sieci wodociągowej rozdzielczej z rur PE(RC) 160 mm wraz z armaturą (hydranty Dn100 mm),
- wcinki projektowanego rurociągu do istniejącego systemu wodociągowego na trójnik 150x150x150 mm wraz z zasuwą Dn150mm w miejscowościach Truskolasy Lachy
i Krzyżewo,
- wcinki – przełączenia istniejących sieci wodociągowych Dn80 mm do projektowanego rurociągu z rur PE(RC)160 mm w miejscowościach Truskolasy Lachy, Jabłonowo Kąty
i Krzyżewo (trójniki 150x80x150 mm z zasuwami Dn80 mm oraz hydrantami Dn80 mm),
- roboty w zakresie odtworzenia terenów i pasów drogowych.
Szczegółowy opis całego przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno-użytkowy (zwany dalej PFU).
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o zamówieniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Jeżeli dokumentacja wskazywałyby znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów i urządzeń, Zamawiający - zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp - dopuszcza składanie „produktów” równoważnych. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując przy opisie przedmiotu zamówienia oznaczenie konkretnego producenta/dostawcy lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o parametrach wskazanych lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie autora dokumentacji projektowej, który sporządzi stosowną opinię. Opinia ta będzie podstawą do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o akceptacji „równoważników” lub odrzuceniu oferty z powodu ich „nierównoważności”.
Przedmiotowe środki dowodowe: W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 Pzp, wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia, czyli
że spełniają podane w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności.
Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia), Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji gdy dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienia do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Inwestycja dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Załączniki:
Ogłoszenie o wyniku postępowania nr 2023_BZP 00293715_01 z dnia 2023-07-06.pdf
53.32 KB 06.07.2023 - 13:10:02Informacja z dnia 28.06.2023 r. o wyborze najkorzystniejszej oferty i odrzuceniu oferty.zip
2.36 MB 28.06.2023 - 09:50:44Informacja z otwarcia ofert z dnia 12.05.2023 r.zip
2.31 MB 12.05.2023 - 10:51:57Ogłoszenie o zamówieniu nr 2023_BZP 00193659_01 z dnia 2023-04-26.pdf
99.19 KB 26.04.2023 - 14:27:431. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Ogłoszenie nieaktualne
Czas na składanie ofert upłynął...